Array ( )
Čo robíme ? – Hudobná škola

Čo robíme ?

7. júla 2016

Sme hudobníci, absolventi Hudobnej a tanečnej fakulty VŠMU. Naši učitelia okrem svojej  praxe profesionálnych hudobníkov a vyučovania v Hudobnej škole Yamaha vyučujú aj Hudobnú výchovu na školách, realizujú hudobné pre dielne deti mimo našej hudobnej školy, pre žiakov aj pre učiteľov Hudobnej výchovy na základných a stredných školách aj na pedagogických fakultách. Komponujeme a  aranžujeme, jamujeme s deťmi aj s dospelými. V rámci sesterského projektu Supertrieda už 12 rokov realizujeme najväčší umelecký vzdelávací projektu na Slovensku.

Rozhodli sme sa písať o našich aktivitách na jednej stránke, hoci robíme rôzne veci, vždy sa týkajú umenia, hudby, vyučovania a hrania.  Či ide o Hudobnú školu Yamaha, ktorá používa vlastnú metodiku, materiály, postupy, ktoré nám  z hľadiska vyučovania vyhovujú a žiakom sa páčia, alebo hudobné dielne, ktoré pripravujeme sami na mieru potrebám a situácii v ktorej sa realizujú, alebo Hudobná výchova na školách, ktorá vychádza a snaží sa mierou vrchovatou naplniť to čo chceme od hudobnej – aby deti spievali a hrali a a odniesli si zo školy zručnosti a skúsenosti, ktoré ich budú sprevádzať celý život. Rovnako ako aj projekt Supertrieda (ktorý si žije vlastným životom) a ktorý vznikol z potreby vytvoriť priestor na tvorbu a získavanie zručností. Umeleckých aj sociálnych.