lllllllllllllllllllll Milí rodičia našich malých študentov – Hudobná škola

Milí rodičia našich malých študentov

Pasy, plavky a osušky trochu smutne odkladáme do skríň a svoje cestovateľské klobúky vešiame na klinec. Blíži sa znovu september a v našej hudobnej škole začína nový školský rok! Pomaly otvárame ospalé dvere učební, do ktorých sa ešte stále opiera rozhorúčené slnko, so smiechom si rozprávame historky a sledujeme, ako tu lesklé drobné čiastočky prachu poletujú okolo nás. Vieme, že máte ešte prázdniny, ale my sa Vás už nevieme dočkať! Ideme ladiť nástroje aj hlasivky, dokupovať pomôcky, rátať učebnice, napísať nové projekty a pripraviť pre Vás priestory tak, aby ste sa u nás cítili opäť čo najlepšie. Ak ste s nami boli už minulý rok, určite viete čo Vás čaká. A ak ste tu nový, za celý náš učiteľský zbor: “Vitajte medzi nami!”

V najbližších pár týždňoch budeme tvoriť rozvrhy do jednotlivých učební na Bajkalskej aj Drieňovej v Bratislave, ale aj v Trnave a Pezinku, a ako každý rok aj tentokrát si dáme záležať, aby sme našli miesto pre všetkých. Nemusíte mať obavy, všetky prihlášky máme pod palcom, a ku všetkým príde včas e-mailom informácia, kedy bude prvá hodina, do ktorej vekovej skupiny ste s Vašim dieťatkom zaradení, kam máte prísť, čo na Vás čaká a čo budete so sebou potrebovať.

Dovoľte mi v predstihu sa Vám predstaviť. Volám sa Monika a tento školský rok Vás budem sprevádzať detským hudobným programom Robík pre najmenších (4-18 mes.), a nadväzujúcim hudobným programom Prvé krôčiky k hudbe (18 mes.- 4 roky), ktorý vediem spolu s kolegynkou Zdenkou. Som hrdou mamou dvoch mladších slečien a jedného už školáka. Deti o mne hovoria, že nie som len tak hocijaká mama. Vyštudovala som manažment, ale v skutočnosti hrávam na bicie, viem jazdiť na motorke, po Bratislave ma môžete vidieť preháňať sa zásadne na Alfrédovi, starom zelenom bicykli, a vždy keď môžem, cestujem s klobúkom po svete a ochutnávam život. Počula som, že babka varí podstatne lepšie ako ja, ale zase moje deti vedia, že to s tou zeleninou a ovocím myslím vlastne dobre. U nás doma nenájdete televízor, playstation, ani x-box, miesto toho si veľa spievame a čítame, a v našej obývačke to so všetkými tými nástrojmi, keyboardom, gitarou, biciami, xylofónom, djembe, tamburínou a flautou, vyzerá ako v Muzikeri.

Ak ešte máte chvíľku, prijmite odo mňa na záver malý návrh. Stiahnite so sebou priateľky z ihrísk a známych zo svojho okolia na prvú otvorenú hodinu! Vaše deti budú mať možnosť vzdelávať sa spoločne a aj na Vašom ihrisku vznikne to, čo sa stalo u nás. Ako budú deti rásť, budú poznať rovnaký repertoár piesní, básní a hier z našich hodín a budú jeden druhého motivovať a ťahať dopredu. A ktovie, možno si neskôr vyberú rovnaký hudobný nástroj a budú chodiť na hudobnú spolu! Im uľahčíte vzdelávanie a nám našu prácu, ktorú robíme pre nich s láskou.

Hudobná škola Yamaha / Hudobná škola pre všetkých